Dvigubinama parama verslui – subsidiją jau gavusias įmones pasieks papildoma išmoka

04/15/2021

Verslas iš pirmojo subsidijų paketo gaus dvigubai didesnes išmokas. Paramą jau gavusios įmonės gaus antrą tokią pačią išmoką, kuri susieta su sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu.

Pagal pirmąją subsidijų schemą, parama skiriama bent 30 proc. apyvartos kritimą patyrę verslai, kurių pagrindinė veikla yra įtraukta į apribotų veiklų sąrašą. Dabar šie verslai gaus dvigubai didesnę paramą.

Nurodoma, kad įmonės susiduria su didesniais sunkumais, todėl siūloma joms apskaičiuotą subsidiją padauginti iš dviejų

Tos įmonės, kurios jau patikrintos ir paramą gavo, galės tikėtis dar vienos tokios pačios išmokos.

Maksimaliai viena įmonė gali gauti 1,8 mln. eurų bendrą paramos sumą iš įvairių priemonių - ši riba taipogi buvo padidinta nuo buvusių 800 tūkst. eurų.

Ši papildoma parama padės verslams kompensuoti nuostolius. Jau gavusiųjų subsidijas sąskaitas netrukus pasieks tokio paties dydžio parama, o jei paraiška šiuo metu vertinama ar dar bus teikiama, subsidijos dydis automatiškai bus padvigubintas.

Papildomą paramą ketinama išmokėti per balandžio mėnesį.

A. Armonaitė patikina, kad dėl dvigubai didesnių pirmojo paketo subsidijų įmonėms nieko nereikia papildomai daryti - lėšoms išmokėti papildomų dokumentų teikti nereikės. Įmonių, kurių paraiškos jau įvertintos ir kurios jau yra gavusios subsidijas, sąskaitas papildoma parama turėtų pasiekti maždaug per dvi savaites.

Įmonės, 2019 m. sumokėjusios daugiau kaip 2 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, nuo tos sumos gaus ne 25 proc., o 50 proc. dydžio subsidiją, o sumokėjusioms mažiau nei 2 tūkst. eurų įmonėms bus skiriama ne 500, o 1000 eurų subsidija.

Būtinos sąlygos dvigubai subsidijai gauti - kad vidutinė įmonės mėnesio apyvarta butų sumažėjusi 30 proc. ar daugiau, o vykdoma pagrindinė veikla būtų įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.


Šaltinis: delfi.lt